TALEP FORMU

EFSANE KAMPANYA TARİHİ FIRSATTAN YARARLANMAK İÇİN FORMU DOLDURUN BİZ SİZİ ARAYALIM.
perm_phone_msg 0 232 442 26 50
perm_phone_msg 0 850 520 26 50
settings_phone
BİZ SİZİ
ARAYALIM
Termoyapı | Baca Filtreleme  Sistemleri menu
ANASAYFA
KURUMSAL
FİLTRE SİSTEMLERİ
TESİSAT YARDIMCI ÜRÜNLER
HAVALANDIRMA
REFERANSLAR
GALERİ
İLETİŞİM
Elektrostatik Baca Filtresi
play_arrow Elektrostatik Baca Filtresi
radio_button_checked Baca Filtre
radio_button_checked Siklon Filtre
radio_button_checked Sulu Baca Filtresi
radio_button_checked Elektrostatik Baca Filtresi
radio_button_checked Islak Filtre Wet Scrubber Sistemleri
radio_button_checked Restoran, Lokanta, Izgara Filtresi
radio_button_checked Toz Tutma Sistemi
radio_button_checked Yağ Filtresi
radio_button_checked Jet Cap
radio_button_checked Bunker

local_phone
İLETİŞİM
0232 442 26 50

Termoyapı Enrji Sistemleri Elektrostatik Baca Filtresi

Çalışma Prensibi

Ülkemizde bacasız davlumbaz , bacasız filtre , dumansız baca olarak bilinen bir çeşit toz duman filtresi olan elektrostatik filtre Türkiye’de restoran ve mutfak filtrasyonu odun kömür dumanı ve toz filtresi olarak kullanılmaktadır. Elektrostatik filtrenin çalışma prensibi pratikte saçımızı taradığımız tarağın hafif kağıt parçalarını yerden kaldırması veya tüplü televizyonların çevredeki tozları , kolumuzun kıllarını veya saçımızı ekrana çekmesi gibi içine giren toz ve duman parçacıklarını yüksek voltaj gücüyle çekmesi gibidir.  Filtrenin içinden geçen havadaki tüm partiküller yüksek voltajda elektrik ile yüklenir ve ardından da arkasından gelen toplayıcı bölümü ise yüklenen bu partiküllerin içinden havayı, yağ, koku ve duman gibi zararlı ve kirletici partiküllerden ayrıştırır. Çalışma prensibi kısaca bu şekildedir.

Termoyapı Enerji Sistemleri Elektrostatik Baca Filtrelerinden yüksek verim alınmasının nedenleri arasında kullanılan iyonizerin ve toplayıcının malzeme kalitesi büyük önem taşımaktadır. Elektrostatik filtreler yağı ve dumanı yakmadığı unutulmamalıdır. Bu yüzden de belirli aralıklarla bu filtrelerin temizlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda biriken yağ ve dumanı cihaz geri vermeye başlayacaktır. Bu yüzden tüm işletmelerin zorunlu olarak uzman kişiler tarafından bacalarını temizletmeleri gerekmektedir. Ayrıca, düzenli temizlenmemesi durumunda ise bacaların veriminin düşeceği de unutulmamalıdır.

Termoyapı Enerji Sistemleri  Elektrostatik Baca Filtresi çalışma prensibi ile çalışan bacalar özellikle cafe, lokanta, restoran gibi yemek kokularının ve yakıtla ortaya çıkan zararlı gazların filtrelendiği mekanlarda daha çok kullanılmaktadır.

KULLANIM ALANINA BAĞLI OLARAK ELEKTROSTATİK FİLTRE İMALAT ÇEŞİTLERİMİZ

1-Mutfak Dumanı için ESP

2-Sanayi tipi Hidrolik ve Bor yağı dumanı için yüksek amperli Filtre (Normal Elektrostatik Filtrenin 10 katı gücünde trafolu)

3-Katı yakıt dumanı için Elektrostatik Filtre Odun kömür kurumu toz için yıkamalı veya silkelemeli ESP.

 

facebook'ta paylaş
twitter'da paylaş
whatsapp'da paylaş